Dureri de Cap(in spate)

Migrena

Postata de Negru Ana Maria cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am varsta de 42 de ani si de ceva vreme ma doare capul foarte tare in partea din spate si in acelasi timp ma dor si ochii si dintii.Eu am avut probleme cu sinuzita,am facut puntii acum 15 ani si de atunci tot am dureri,dar erau mai rare,de o buna perioada aceste dureri de cap in spate persista si nu trece cu antiinflamatoare.Am fost la un medic orl si aveam sinuzita maxiofacilara am tinut un tratament,mi-a fost o perioada mai bine,insa dupa catevea luni au aparut aceste dureri de cap in spate in partea dreapta,insotite de dureri la dinti si ochi.Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (5)

antoneta142936

acum 10 ani

Nu sunt medic ... vorbesc doar din experientele mele sau a celor din jur. Sinuzita trece cu tinctura de traisca ciobanului. Frectii facute pe fruntepe nas pe partea de jos orbitelor si de 20 de ori pe zi atunci cand poti. Al auzit ca pentru nevralgii sunt f f bune pernele umplute cu castane (decojite si sfaramate, muruntite) E vremea lor acum si nu costa nimic sa incerci. Sanatate

Negru Ana Maria

acum 10 ani

Va multumesc! voi tine cont de aceste sfaturi.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa fiti reevaluata de catre medicul ORL-ist.

Negru Ana Maria

acum 10 ani

Va multumesc!

Utilizator11569854553

acum 4 ani

Buna ziua de o saptamana tare mă doare capul în spate în partea stângă di mă simt foarte slăbită de putere ajutor vă rog