Dureri de cap frecvente

Migrena

Postata de frodoofshire cu 10 ani in urma.

Ma doare capul destul de des in ultima vreme, si am inceput sa imi pun intrebari in aceasta privinta. Se manifesta uneori la interval de cateva zile (2-3) sau de mai multe ori intr-o zi, nu neaparat cand folosesc calculatorul, telefonul sau citesc/scriu, ci atunci nu practic activitati solicitante , exemplu fiind momentele in care stau doar de vorba cu cineva. As vrea sa aflu o cauza posibila a acestor dureri, Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 10 ani

Buna seara,

Frodoofshire, iti inteleg preocuparea pentru durerile de cap. In asemnea situatii este indicat sa faci un control medical pentru a sti daca sunt cauze medicale. Daca nu sunt cauze de natura medicala,atunci este posibil sa fie un efect al stresului, anxietatii etc.In acest caz, apelul la serviciile unui psiholog iti poate fi de folos,deoarece te poate invata tehnici si metode prin care sa faci fata mai bine stresului.
Daca ai si alte intrebari, poti sa-mi scrii, dar si sa citesti aici:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/stres/

O seara placuta!

Telefon: 0764.443.184
E-mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro