Dureri de cap, foarte mari situate în spatele rădăcini nasului.

Migrena Arteriografie cerebrala

Postata de Mihai C. cu 9 ani in urma.

Dureri de cap ingrozitoare situate în spatele rădăcini nasului și care iradiază către mijlocul capului, ceafa, orbite, nas. Pur și simplu mi au distrus viata în ultimul timp.
Am făcut următoarele analize medicale :rmn, angiografie cerebrala, rmn coloana, endoscopie orl.
1.As dori sa stiu si eu ce se afla în spatele rădăcini nasului de da aceste dureri de cap.
2.Ce analize medicale as putea face pentru a depista de la ce vin aceste dureri de cap
3.Ce boli pot apărea în spatele rădăcini nasului care duc spre mijlocul capului și ceafa.

Raspunsuri (1)

angela

acum 9 ani

aceleasi dureri de cap am si eu si sunt cauzate de o sinuzita mai veche care nu mai trece...durerile imi trec daca fac inhalatie cu menta,in care pun sare de mare(sau obisnuita,de masa).Pentru investigatii,am auzit de medici buni la Tg.Mures...