Dureri de cap dese si insuportabile

Migrena

Postata de IonVlad cu 8 ani in urma.

Buna seara! Ma numesc Vlad, am 19 ani si de ceva vreme, mai exact de vreun an sau chiar mai mult am dureri de cap foarte dese cam la 3-4-5 zile.Durerile se localizeaza pe jumatatea stanga in mod frecvent dar si pe partea dreapta a capului, mai exact in spatele ochiului. Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat sau o idee despre o posibila cauza a acestora pentru ca devin din ce in ce mai insuportabile si mai lungi. Probabil o sa merg la un medic cat de curand, dar pana atunci as vrea sa va cer un sfat. Multumesc!

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 8 ani

Buna ziua,

Durerile de cap pot avea multiple cauze: de la probleme cu ochii, pana la probleme cu sinusurile, sau chiar pot fi pe fond emotional.

Va recomand sa mergeti sa vorbiti cu medicul dvs de familie care sa va indrume spre analizele specifice.

IonVlad

acum 8 ani

Multumesc mult pentru raspuns , am sa merg sa consult medicul de familie.