Dureri de cap cumplite

Migrena

Postata de Anni cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Va rog mult ajutati-ma cu un sfat in urmatoarea problema:
Mama mea in varsta de 65 ani, diagnosticata cu diabet tip 2, hipertensiune arteriala, a suferit acum 2 saptamani o pareza de nerv oculomotor( nu i se mai ridica pleoapa ochiului drept). Noi am crezut ca este de la curent deoarece a inceput cu o durere groaznica de cap, ochi, nas, maxilar, mandibula. Bineinteles cand am vazut ca durerea persista si ca ea isi deschidea cu greu ochiul ne-am dus la un dr. neurolog care ne-a sfatuit sa facem un tomograf spunandu-ne ca este posibil ca pareza sa se faca si de la bolile care le are. Cu rezultatul tomografului care era ok, ne-am dus la un alt dr. neurolog( primul era in concediu )care ne-a spus sa continuam tratamentul (celebrex, pentoxi retard,neuromultivit......... plus medicamentele obisnuite pentru diabet si tensiune). Problema este ca nu se vede inca nicio ameliorare ( stiu ca refacerea este intre 1 - 3 luni) dar are dureri cumplite de cap, este normal? Cu toate medicamentele ce le ia aceasta durere o chinuie groaznic, o doare toata partea dreapta a capului mai ales noaptea, o injunghie ochiul, transpira foarte rau la cap si mai nou imi spune ca-i ingheata spatele si ca ii este frig desi in casa este o temperatura constanta de 23 grade. Ce ma sfatuiti sa fac ?

Raspunsuri (1)

Dan Mihalache 0724 638604

acum 13 ani

Va recomand pentru mama sa bea apa kangen, Aceasta apa miraculoasa este produsa de un echipament japonez, medical, revolutionar. Datorita proprietatilor ei, sigur va rezolva problemele mamei.
Va rog sa cititi mai multe pe site: www.apaviekangen.ro
Pentru informatii suplimentare, va stau la dispozitie.