Dureri de cap, ameteli si voma

Migrena

Postata de Maria.A cu 9 ani in urma.

Buna seara! As dori daca se poate sa imi spuna cineva care stie ce ar trebui sa mai facem in situatia pe care o sa o descriu Sora mea in varsta de 15 ani prezinta dureri puternice de cap, ameteli , voma si a si lesinat de cateva ori Este internata in spital de o saptamana dar toate analizele facute( tomograf, analize de sange,urina,punctie din coloana) au iesit bune. Tratamentul oferit in spital consta in paracetamol, calciu, nurofen, dicarbocalm dar ea se simte la fel in continuare... Va rog sa imi spuneti ce analize credeti ca ar mai fi necesare sa faca pentru a afla un diagnostic. Multumesc!

Raspunsuri (3)

Jullllia

acum 9 ani

Daca are stari de vomă, sigur prezita o afectiune la stomac - pancreas!
Aveți grijă!
Aceleași simptome le-a avut și copilul a cărui caz a fost prezentat de toate televiziunile și a murit în spital, pe brațele mamei.
Sunt mulți incompetenți în spitalele din România.

Maria.A

acum 9 ani

Va multumesc!

Utilizator11694547603

acum 5 luni

Incercati la medic vestibular, Sebastian Cozma la Iasi.
Control la plamani si cardiolog, sa excludeti orice problema.