Dureri cap, sinuzita, oboseala

Migrena

Postata de francesca222 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

De ceva timp ma confrunt cu o sinuzita..care apare, dispare si asa mai departe. Pe lanag aces lucru, mai nou am dureri in crestetul capului si o sensibilitate foarte mare, daca port casti de ascultat muzica, capul nu le suporta. Am fost la medic ORL si mi s -a spus ca am si deviatie de sept. Simt o mare presiune pe cap, ma doare si cand ating. Oboseala este si ea prezenta, poate datorita stresului de la munca etc. Tensiunea o am foarte scazuta.

Se poate sa ma ajutati cu un sfat?

Multumesc,

Raspunsuri (5)

luminita270

acum 9 ani

In afara de faptul ca medicul a confirmat acea deviatie de sept,nu v-a acordat si un tratament adecvat problemei pe care o aveti? Indicat ar fi un CT cranian,sinuzita poate avea locatii diferite:frontal,maxilar,sfenoidal,etmoidal.

francesca222

acum 9 ani

Buna ziua, multumesc pt raspuns. Mi-a dat un tratament pe care l am urmat si mi a dat o trimitere de CT pe care urmeaza sa o fac. Mi-era teama ca durerile din crestetul capului sa nu fie legate de ceva mai grav.

luminita270

acum 9 ani

Am fost amandoua pe aceeasi lungime de unda.Mergi sa-ti faci CT-ul ,nu te ingrijora,sinuzita are rasunet mare ,important este sa gasesti medicul care sa-ti administreze sau cum se zice-n termeni medicali,,sa pice” pe schema de tratament.Sanatate!

MembruMobileApp1485417760

acum 7 ani

Buna, imi poti da te rog cateva detalii despre spital, doctor, complexitate si desfasurare procedura precum si pret?

Merci
Bogdan

Danny1000

acum un an

Vreun update?