durerea de cap la copii

Migrena

Postata de lilioana cu 9 ani in urma.

Buna ziua, am o fetita de 13 ani care se plange frecvent de dureri de cap localizate de obicei pe o parte a capului. Precizez ca are ciclu menstrual de 1 an si jumatate dar durerile de cap nu p***ancid cu aceasta perioada, poarta ochelari, i-am facut analizele, am ajuns si in Urgente cu ea la 1 noaptea. Toate sunt OK, Azi , de exemplu, a dormit la pranz si s-a trezit cu durere de cap. Nu e genul sportiv , chiar din contra , ii place sa citeasca si sa picteze f mult si de multe ori trag de ea sa o scot afara la aer , sa o determin sa faca miscare.Ma sperie pe mine, ca parinte genul acesta de durere si ma ingrijoreaza. Ce sa fac? Ce analize ar trebui sa ii mai fac? Multumesc.

Raspunsuri (3)

buna

acum 9 ani

Cautati in google "forumul sanatatii scarface" si puneti acolo aceeasi intrebare.
Bolile au cauze subtile ce nu pot fi depistate cu aparatura medicala si nici de medicina clasica.

eva40

acum 9 ani

are parazitoza fetita,daca doriti s-o scapati fara s-o intoxicati cu medicamente hepatotoxice va rog sa ma contactati pe adresa de yahoo care este *** liniuta jos ***,va rog sa precizati si localitatea de unde sunteti.multumesc

mihaela

acum 9 ani

Incercati cu un kinetoterapeut, cu masaj la coloana.