durerea de cap in partea stanga lateral

Migrena

Postata de snickeritza cu 12 ani in urma.

in urma cu vre-o 5 ani am cazut cu bicicleta si in cadere m-am lovit de un podet din ciment la cap.nimic grav nu mi se parea atunci....dupa un timp,insa,la diferite perioade de timp(trece fara nici o durere chiar si o luna sau o sapt ) simt dureri puternice,ascutite in partea stanga,lateral,in zona in care m-am lovit,dureaza cateva sec,un min.fara alte simptome.ce ar putea fi?e posibil sa fie vre-o legatura intre lovitura cu durerile sau nu?

Raspunsuri (7)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

aceste dureri au devenit mai frecventa sau persistente in ultima perioada?
cefalee poate fi si cauzata de factori psihogeni (stress, oboseala). Nevralgia Arnold se manifesta printr-o durere din partea de sus a cefei ce iradiaza pana in varful capului, asemanator unui junghi sau arsura, foarte intensa). se pot utiliza medicamente cu efect antialgic . in caz de persistenta si intensificare solicitati consultul unu medic neurolog .

snickeritza

acum 12 ani

durerea e strict doar in partea stanga,nu ceafa,frunte,varful capului.si durerea ascutita o simt (iradiaza) spre interiorul capului.durerile astea dateaza de la lovitura respectiva si nu au o anumita frecventa,trece si o luna sau 2 fara durere sau cateva zile la rand simt aceeasi durere ascutita cateva sec,o singura data,maxim 2 ori in aceeasi zi.mi se pare straniu..

Mihaela22120678

acum 12 ani

"vreo" legatura ar putea fi. Dar "vre-o" legatura NU!!! Invata sa scrii in romaneste!

vizitator

acum 12 ani

ce terminata esti ! omul are o problema medicala si tu il intrebi de gramatica! ? :D

aciddj

acum 11 ani

Sper sa corectezi atunci cand vei fi bolnava Mihaela, ce vei spune, vei mai fi la fel de atenta si perfecta cand te simti prost?....nu inteleg ce cauta uni ca tine aici.... Poti sa mori atunci! Corecteaza-ma ...te rog...la...

aciddj

acum 11 ani

Sper sa corectezi atunci cand vei fi bolnava Mihaela, ce vei spune, vei mai fi la fel de atenta si perfecta cand te simti prost?....nu inteleg ce cauta uni ca tine aici.... Poti sa mori atunci! Corecteaza-ma ...te rog...la...

GICA

acum 10 ani

NU CONTEAZA CE DURERI SI CE STRESS AI !! TOATA LUMEA ARE O PROBLEMA SI GRAMATICA TREBUIE RESPECTATA INDFERENT DE PROBLEMA. p***aA E LA BAZA DURERILOR