durere

Migrena

Postata de alexander01 cu 12 ani in urma.

buna ziua.ma numesc gabi s am 22 d ani ..de cateva zile am durere de cap puternica...ma doare fruntea in ceafa ,s tamplele insa mai mult in partea dreapta nu ambele,imi puteti spune ce pot face? Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

''ma doare fruntea in ceafa'' -va aduc o lamurire: fruntea este deasupra ochilor,corespunzand osului frontal al craniului, si ceafa este diametral opusa. se pot incerca antilagice ce nu necesita prescriptie medicala, evitarea tensiunilor psihice. daca durerile se agraveaza ca intensitate si frecventa, sunt insotite de alte fenomene precum greata, varsaturi, febra, ar fi bine sa va adresati medicului curant.