durere prelungita a capului

Migrena

Postata de elena irina cu 15 ani in urma.

Dupa o ameteala rapida si o tulburare ciudata a vederii (nu mai vad intreaga imagine nici nu percep parca nimic din jurul meu..)incepe durerea ingrozitoare de cap din zona ochilor (in interior ) si in 10 minute se extinde la nivelul scalpului.Tine intruna vreo 3-4 ore.

Raspunsuri (4)

Dorina6899908

acum 15 ani

Sunt necesare doua controale,in paralel...la cardiologie si la neurologie. La cardiologie pt. a vedea daca ai probleme de circulatie a sangelui, deci de oxigenare a creierului,iar la neurologie pt. a vedea daca nu ai probleme de spondiloza cervicala,care iarasi poate bloca circ. sangelui spre creier, prin apasarea unei vertebre pe vasul de sange,ce duce cu el si oxigenul.

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna
Pe lange ce ti-a zis Katy te sfatuiesc sa mergi si la un oftalmolog.
Numai bine

marian234119843

acum 15 ani

Aceleasi simptome le am si eu cand am dureri de cap.
Te sfatuiesc sa mergi la neurologie.
Astept vesti bune.
Sanatate multa

elena

acum 11 ani

am dureri mari de cap. ce sa fac?