durere mare de cap

Migrena

Postata de MONICA1979 cu 12 ani in urma.

pot sa beau fiola de algocalmin o luna intreaga cate una pe zii ? poate sa imi afecteze ficatul?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Doamne fereste!!! Puteti face agranulocitoza, o boala foarte grava! Mergeti la medic pentru a va trata afectiunile!!

ochi negri

acum 12 ani

Cum sa bei o luna fiole de algocalmin?Du-te la medic si vezi care e cauza durerilor de cap...Pana nu te mai doare si stomacul sau altceva!!!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Algocalminul contine metamizolum , administrat pe termen lung poate fi implicata in dezvoltarea unor nefropatii interstitiale (pielonefrite). Recomandarile generale ale algocalminului sunt durerile dentare si ORL, nevralgiile, durerile artrozice, sindromul febril etc. Ar trbui investigata cauza cefaleei ( durerea de cap) la un medic specialist neurolog.