durere ingrozitoare de cap

Migrena

Postata de fetitzacuminte cu 11 ani in urma.

buna ziua..de cateva zile ma doare ingrozitor de tare capu doar in partea din spate(la ceafa)cand ma las jos, sau ma ridic (din pat sau de pe scaun) durerea se accentueaza si ametesc foarte tare.am incercat ieri sa iau ibuprofen in speranta ca imi va trece, dar degeaba ..inca ceva suspect am observat..casc foarte des si nu pot citii..nu pot scrie bn ..defapt orice fac si ma concentrez nu pot, pentru ca ametesc foarte tare si ma doare.imi puteti spune despre ce poate fi vorba?..mi-e frica sa nu am ceva ff grav la cap..va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Buna ziua!
Astfel de dureri sunt greu de incadrat intr-o anumita afectiune de aceea se recomanda un consult de medicina interna ( efectuarea unui examen clinic amanuntit, un set de anlize, evaluarea tensiunii arteriale); ulterior, in lipsa unui diagnostic clar, este recomandat sa continuati investigatiile de neurologie.

eva40

acum 11 ani

buna seara
cum sunteti?Va mai doare capul?Din pacate doar acum am citit ,esajul dvs
Daca mai aveti probleme va rog sa ma contactati,va ajut
cu respect
Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

Ichim radu

acum 7 ani

Buna seara va rog din suflet sa ma ajutati si pe mn sunt in alta tara nu pot merge la spital intrebarea mea este : transpir fff tare ma doare tot capul incepand de la ureche,gura ,ochii, cand ma ridic brusc de jos sau din pat am o durere cum arfii o bila in spatele capului in interior dar de fiecare data . va multumesc din suflet