durere dupa cap si deasupra capului

Migrena

Postata de olimpiu5 cu 12 ani in urma.

buna ziua , am si eu o intrebare sotia mea este bolnava de sambata in data de 22-10-2011 ,a fost la munca si a esit cu colegi in pauza la o tigare si dintr-o data si-a pierdut cunostinta ,asta a durat in jur de 5 minute si dupa aia a inceput dure dupa cap si voma , noi am crezut ca este de la fere , am duso la noi in comuna la medicul de garda , si i-ea dat o injectie , durerea de ceafa nu al lasat-o si voma luni ma-m dus la un eco si rezultatele a esit bine ma trimis la spitalu victor babej din timisoara acolo mieau spus ca nu este nici o infectie mau trimis la UPU la spitalu judetean timisoara .acolo a spus ca este o cefalee ,si mi-eau recomandat sa fac un tomograf ,am fost si am facut tomograful la Hiperdia in timisoara ,acolo au spus ca sant doua pete mici cam de 3 mm si mi-au recomandat sa faca un tomograf cu SDC am mers inapoie la upu acolo au facut tomograful si a esit bine au dat un tratament pe care nu poate la il bea cum il bea il vomita , si acuma am internato la spitalul din jimbolia domnul doctor mi-a spus ca sear putea sa aiba or hemoragie ori spondiloza asa ceva dupa ce mai tin minte eu , eu ce va rog daca puteti sa imi dati un raspuns cat mai urgent . va multumesc

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

După simptomele descrise de d-vs, cel mai probabil suferinţa soţiei d-vs are la bază o cauză neurologică şi mai puţin probabil o cauză digestivă. Aş recomanda şi consultul unui medic neurolog

olimpiu5

acum 12 ani

da pana la urma am depistat boala pe care o avut-o sotia mea este vorba de anevrism ,pe care a fost clipat si acuma se simte bine multumescu lui dumnezeu si echipa de medici care au operato domnul dr.Ples Horia medic neurochirug si dr.rezident Adrian Rata ,le multumesc

dorina

acum 7 ani

uneori am senzatia ca nu mi ajunge aer suficient in plamani, Care poate fi cauza.
Si am si dureri dese de cap ,in special seasupra fruntii cu o stare de ameteala.
Multumesc.