Durere de cap?

Migrena

Postata de Bună ziua am și eu o problema ma doare foarte tare capul în partea dreapta fata și ochiul drept îmi țiuie și urechile îmi vine sa vomit va rog frumos ajutați-mă nu știu unde sa mai ma duc cu 10 luni in urma.

Bună ziua
Am o durere de cap pe partea dreapta față
Cu tot cu ochiul drept ma simt slăbit îmi țiuie urechile am luat tot felul de medicamente fără efect
Nici nu mai știu pe unde sa ma duc
Mai multe sfaturi sau doctori buni care ma pot ajuta
Mulțumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua!

Durerea de cap poate avea multiple cauze, inclusiv stres, oboseala, deshidratare, alergii sau sinuzita. Cu toate acestea, din descrierea dumneavoastra, poate fi vorba de o migrena sau o durere de cap insotita de simptome precum ameteala, fotofobie, fonofobie sau tulburari vizuale.

In acest caz, ar fi indicat sa consultati un medic neurolog pentru a examina atent simptomele si a va prescrie un tratament corespunzator. In plus, ar fi bine sa va odihniti si sa evitati alimentele si bauturile care va pot agrava simptomele. Daca durerea persista sau se agraveaza, trebuie sa insistati pentru o consultare si o investigatie adecvata.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/localizarea-durerilor-de-cap-simptom-al-unor-boli-ascunse_16634
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/durerile-de-cap-ce-le-influenteaza-si-care-sunt-bolile-pe-care-le-semnal_15672
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/ce-poate-cauza-tiuitul-in-urechei_16400

Speram ca va veti simti mai bine cat mai curand posibil!