Durere de cap

Migrena

Postata de ioaana cu 10 ani in urma.

Buna,de aproximativ o saptamana am o durere de cap partea stanga nu este o durere mare ci una suportabila si aproape tot timpul doar daca iau o pastila pentru cap pot sa zic ca ma mai lasa.Pe langa aceasta durere de cap am si o stare de greata fara voma.Mentionez ca durerea de cap este ca niste sagetari si ma doare fruntea mai mult si deasupra urechii.Ar putea sa fie toate aceste stari din cauza curentului pentru ca acum o saptamna am cam stat in curent sau care ar fi cauza?Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ca nu mai stiu ce sa fac sa imi revin!Multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este foarte probabil; de asemena, poate fi vorba si de o migrena. Este recomandat sa luati pentru cateva zile antiinflamatoare ( gen ibuprofen, etc) in combinatie cu paracetamol. Daca nu cedeaza dupa 5-7 zile, este indicat sa consultati medicul neurolog.

mars

acum 9 ani

So EU am dureri de cap so nu stiu CE as FAC va rog sami dati un sfat