durere de cap

Migrena

Postata de doralidorali cu 13 ani in urma.

Cand merg la munte ma doare tare capul.... eu traiesc la ses ...nu sufar de nici o boala am tensiunea normala ...doar cand urc de la bucuresti catre munte ma doare tare de tot capul ca si la migrene....cam aceleasi simptome.... de ce si cum se trateaza.....si in cat timp... va multumesc

Raspunsuri (7)

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

poti lega un eveniment din viata ta de "mersul la munte"?

Ayska

acum 13 ani

Ce a ce ai tu se numeste rau de inaltime.

doralidorali

acum 13 ani

pai ca sa vezi? nu mi vine rau cand sunt undeva deasupra, sa zic pe un bloc cu 10 etaje si ma uit in jos nu am nimic..nici macar ameteala.....deci?????

doralidorali

acum 13 ani

da ...s a zicem, cand mergeam la vatra dornei tot timpul cat stateam in sejur ma durea tare capul....cand ma intorceam la galati ....nu mai avema nici o durere de cap.....care i explicatia???

ion

acum 13 ani

este vorba de presiunea creata cu cat urci mai la altitudine , iti pocnesc si urechile , aerul este mai puternic

doralidorali

acum 13 ani

ok pana se obisnuiesc dar deja stau de 4 luni la munte si tot ma doare capul....acum ce sa mai cred??? astept raspuns

sergiyu

acum 7 ani

Binisor!