durere de cap

Migrena

Postata de giurgiudaniel cu 13 ani in urma.

zilele trecute am avut o durer cumplita de cap. nu a fost prima. pe toata lumea doare capul, dar ceea ce m-a nelinistit a fost faptul ca durerea m-a tinut aproape trei zile si s-a localizat intr-un punct imediat superior urechii, u stiu daca ii pot spune tampla acelei zone, in partea stanag a capului. dunpa ce mi-a trecut, impropiu spun ca mi-a trecut deoarece durerea persisst in copntinuare dar parca raspandita in tot capul . nici ketonalul nu ia venit de hac. am inceput sa-mi fac probleme.e nevoie de un control medical sau de mai multa odihna, pentru care imi rezerv foarte putin timp de obicei?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Consultati cat mai curand un medic neurolog.

MARINA CRACIUN

acum 13 ani

CEL MAI SIGUR CONSULTA UN MEDIC SI EU AM DURERI GROAZNICE SI MIE TEAMA SA MERG LA MEDIC

danyelin

acum 13 ani

Buna.Ketonalul este un antiinflamator si este recomandat mai mult in cazul durerilor de spate si in anumite situatii post operatorii.Durerile de cap in zona tamplelor pot fi date de o problema a nervului sciatic,stres,diferite migrene.Consultati totusi un specialist si faceti-va ceva analize pentru a sta linistita.Toate bune!

iulian

acum 13 ani

exista un produs sinol m care il contine si merge, E american si se gaseste si la noi. Vezi sinol.ro. Merita incercat, E inregistrat FDA

madalina

acum 13 ani

salut sunt madalina si am 16 ani si am niste dureri ingrozitoare dar dupa cap, la ceafa si nu stiu de ce dar imi este frica sa merg la doctor

simona

acum 13 ani

buna. si eu am avut dureri de cap, cu pierderi de cunostinta si dupa un examen tomograf am fost depistata cu o tumora. asa ca eu recomand sa mergeti la un medic specialist neurolog sau chiar neurochirurg, sau chiar din proprie initiativa faceti un examen tomograf sau IRM (rezonanta magnetica(.