Durere de cap recurenta

Migrena

Postata de elb cu 10 ani in urma.

Am 19 ani si acum doua luni si ceva am inceput sa am dureri de cap de scurta durata, dar care se repeta de mai multe ori pe parcursul unei zile. Timp de aprox. 2 saptamani am avut dureri in partile laterale ale fruntii si ale capului si in partea din spate a capului. Dupa, s-au rarit de la sine si au disparut, dar de doua saptamani au revenit. Durerea este moderata ca intensitate, apare intr-o singura zona, si este de scurta durata, dar se repeta fara un anumit motiv. Perioada in care s-au manifestat durerile este una destul de stresanta si obositoare pentru mine (in care am petrecut si cam mult timp la calculator), este posibil ca doar oboseala si stresul sa provoace aceste dureri? Multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, mai ales ca ati asociat aceste dureri cu perioadele stresante. In cazul persistentei, este bine sa faceti cateva investigatii ( prin a consulta medicul neurolog).