Durere de cap la efort

Migrena

Postata de mihpop cu 10 ani in urma.

De cate ori fac un efort fizic intens (Kangoo Jumps, aerobic, zumba) ma doare foarte rau capul, ma inrosesc la fata si parca imi bubuie capul. Imi este frica sa nu mi se sparga un vas de sange la cap. Care o fi cauza?

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 10 ani

Pai chiar tu ai zis cauza, este de la vasele de sange din cap care se dilata mai mult in timpul efortului.Acum cauzele dilatarii pot fi multe, cel mai indicat este sa consultati un medic internist si o sa va faca un RMN, ca sa se poata vedea vreo problema la vasele de sange.Incearca totusi sa faci mai putin efort, si sa numai bei cafea si alte vaso dilatatoare(daca consumi bineinteles), si in rest consulta medicul si pt niste analize si alte investigatii suplimentare.