durere de cap intensificata de miscarea capului

Migrena

Postata de vax12 cu 12 ani in urma.

Buna seara,
de aproximativ 2 zile am o durere de cap localizata in partea dreapta, jos, intre gat si ureche. este extrem de suparatoare, intensa, mai ales cand misc gatul in anumite pozitii, desi nu intotdeauna in aceeasi pozitie. Uneori, ca de ex acum, stand statica intr-o pozitiei fixa, nu ma doare deloc. Ieri noapte insa la cea mai mica miscare ma trezea intensitatea durerii.
astazi durerile au fost f intense, cu senzatia ca imi arde urechea. as dori sa stiu despre ce tip de durere de cap este vorba si ce as putea lua, in afara de ibuprofen.

Raspunsuri (1)

buna

acum 12 ani

E usor de vindecat cu un remediu homeopat. Scrie-mi un email la *** pe yahoo.