DURERE DE CAP IN PARTEA DREAPTA,TAMPA

Migrena

Postata de Bvasy cu 12 ani in urma.

BUNA! AM O DURERE IN PARTEA DREAPTA A CAPULUI INSUPORTABILA TOT IN ACELASI MOMENT MA DOARE SI OCHIUL DREPT,AM SENZATI DE VOMA,MA SIMPT SLABIT,NU POT SUPORTA LUMIA. MIAM FACUT TOATE ANALIZELE AU IESIT SUPER DAR DUREREA PERSISTA ,NU STIU CE SA MA MAI FAC MATI PUTE AJUTA MACAR CU UN SFAT VA MULTUMESC

Raspunsuri (26)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Trebuie sa faceti un computer tomograf cranian, pentru a elimina o alta posibila cauza a cefaleei (de ex tumora). Daca iese bine inseamna ca aveti o migrena (atentie, nu toate durerile de cap sunt migrene, dar dvs se pare ca aveti asa ceva) si trebuie sa mergeti la un neurolog sa va dea tratament. Sunt 2 tipuri de trat: de preventie, care se ia permanent, si in criza, care se ia doar la nevoie, hotarati impreuna cu medicul ce schema alegeti.
Sanatate!

CSATLOS MARTON- LEVENTE

acum 12 ani

BUNA!AM FOST RACIT,AM SUFLAT NASUL,AM AVUT DURERI DE CAP,DE O SAPTAMANA NU MAI AM PROBLEME CU NASUL,DAR DUREREA DE CAP NU MA LASA,IN PARTEA STANGA SIMT CA MA DOARE SI OCHIUL STANG.DOCTORUL A ZIS SA-SI IAU'''''''' OSPEN'''''''' CATEVA ZILE,DAR TOT AM DURERI DE CAP....IN TINPUL RACELII AM VENIT CU AVIONUL SI LA ATERIZARE AM SIMTIT O DURERE MARE DE CAP...CE SA MAI FAC?OARE AM SINUZITA?SAU?MULTUMESC MULT

Mihaela22120678

acum 12 ani

Ospenul este antibiotic si trateaza infectia, nu-ti trece durerea de cap de la el. Ca sa-ti treaca durerea de cap trebuie sa iei un antiinflamator cu efect analgezic, de ex Aulin sau Flamexin. Daca nu-ti trece nici asa, mergi la neurologie. Sanatate!

DORINA

acum 12 ani

BUNA ZIUA VREAU SA MI DATI UN SFAT O PARERE CU PRIVIRE LA PROBLEMA MEA DACA PUTETI AM AVUT INTRO ZI O DURERE GROAZNICA DE CAP IN PARTEA DREAPTA A CAPULUI ASTA IN URMA CU VREO SAPTAMINA DAR DE ATUNCI AM ACEASTA DURERE ZILNICA DACA NU MA DOARE DIMINEATA MA DOARE SEARA DAR ESTE IN FIECARE ZI CEMI RECOMANDATI AAA SI SA NU UIT POATE ARE VREO LEGATURA SUNT OPERATA DE TIROIDA DE UN AN JUMATATE.

flory

acum 11 ani

buna ziua,am si eu o problema, ma doare partea dreapta a capului dupa o extractie dentara de acum 3 saptamani,oare e normal? nu stiu ce sa fac....stie cineva ceva?merci

costy

acum 11 ani

LA FEL SUNT SI EU MA DOARE CU TOT CU OCHIUL

loredana

acum 11 ani

buna ziua,am si eu o problema....cam o data sau de 2 ori pe luna am dureri de cap la tampla stanga,iar durerea ma tine multe ore dupa ce iau calmant....ce poate fii ?

Bvasy

acum 11 ani

BUNA! DOAMNA MIHAELA MIAM FACUT COMPUTER TOMOGRAF CRANIAN A IESIT OK AM FOST LA NEUROLOG SI MIA ZIS K NAM NIMIC ASA CA NU POATE SA PRESCRIE NICI UN MEDICAMENT. AM OBSERVAT CA,CAND MA DOARE CAPUL MA DOR SI MUSCHI IN CEAFA TOT IN PARTEA DREAPTA SI DAK II MASEZ ORI MA DOARE MAI TARE CAPUL ORI PUTIN IMI ALINTA DUREREA... SAR PUTEA SA AM SPONDELOZA SAU PRBLEME CU COLOANA?

kaka pupu

acum 10 ani

nu stiu de astea

Anonim

acum 10 ani

Buna! Da! Sar putea sa fie spondiloza am vazut multe cazuri asemanatoare si mie mi sa intamplat. Masajul e o alegere pe mine ma ajutat. Dar e important sa fie facut de cineva cu experienta si profesionalism daca nu ti trebe din durere dupa 2 sedinte nu mai merge cauta pe altcineva

anonim

acum 10 ani

buna seara.am o problema.de un an jumate de cand am inceput sa lucrez la o anumita firma a inceput sa ma doara capu in partea dreapta dar durerile nu le am tot timpu. stiti cumva din ce cauza?cand am fost operat de apendicita am miscat capu este posibil sa fie de acolo aceste dureri sau din alt motiv?

dany

acum 10 ani

salut, am si eu o problema, imi tiuie urechea dreapta si ma doare capul in partea dreapta in spate. ma poate ajuta cineva cu un sfat. multumesc.

Mihaela22120678

acum 10 ani

Pentru durerile de cap ia un antiinflamator, gen Nurofen, iar pt tiuit mergi la neurolog sa iti prescrie ceva. Si sa faci un computer tomograf cranian sa elimini alte posibilitati. Sanatate!

anca

acum 9 ani

Buna ziua!urmeaza sa zbor cu avionul peste doua saptamani,si ma gandesc cu groaza si frica pt ca ultima oara cand am zburat mi.a fost foarte rau.cand avionul a inceput procesul de aterizare,am simtit o presiune foarte mare in cap si simteam ca daca imi misc capul o sa raman blocata.o durere foarte mare care a disparut dupa aterizarea avionului.am zburat de mai multe ori,dar durerea de cap puternica am avut.o doar de doua ori la zboruri diferite.indruma.ti.ma va rog sau sfatui.ti.ma ce sa fac sa nu mai trec prin asa ceva...pt cateva minute a fost groaznic,am crezut ca imi "explodeaza" capul....va multumesc!

P. S. Iai prescripțiile medicului si mergi după tratament la homeopat fără sa știe ce ai in plan, caci sunt cam nervoși in asa cazuri ;)

acum 8 ani

Am avut si eu dureri de genul... Important e sa faci investigațiile prescrise de medic. Posibil nu numai zona capului ci si a coloanei vertebrale ( îndeosebi zona cervicala, sistemul vascular s. a...), ca sa tratezi nu boala ci precedentul... Apoi cu diagnosticul corect, mergi la un homeopat BUN, ca sa nu înceapă medicii sa toarne tone de medicamente, care au mii de efecte secundare si care au efect de scurta durata in asa cazuri. Homeopatia si putin sport, fac minuni! Nu este nevoie sa crezi in acest tip de tratament, ci este foarte important sa te ții strict de el, pentru întărirea in complex a tuturor sistemelor din organism, in plan fizic, si psihic. Sper ca am fost de folos.

marian

acum 8 ani

buna ma cheama marian si am dureri de cap intr-o parte îmi afectează si ochii cand odata imi da dureri de cap in partea dreapta dupa nu stiu cate zile cand ma ia capu imi da durei in parte cealalta in timp imi afecteaza si ochii sti cum va de la ce este ??

ferariu luiza

acum 8 ani

Buna la fel sunt si io de doua sapt am o durere de cap partea dreapta doar k dim ma trezesc cu dureri foarte mari la miscari si la zgomot foarte mare ce tr sa fac multumesc

Tara Diana

acum 8 ani

Buna ziua. Si eu la fel, urmeaza sa calatoresc cu avionul si la aterizare, dar nu de fiecare data am o presiune foarte mare pe o parte a capului, simt intepaturi, imi curg ochii, ma doare pe frunte in jos pe nas... Sunt insarcinata si cand o sa calatoresc o sa am 5 luni de sarcina + un copil de 2 ani cu mine. Cu controalele sunt la zi, analize peste analize, toate bune. Ce e de facut? Multumesc

balan ionela

acum 8 ani

Mama

MAMA MEA TRE UN VIJIIT IN CẤP PE PARTEA DREAPTA CE POTE FI

balan ionela

acum 8 ani

Mama

MAMA MEA TRE UN VIJIIT IN CẤP PE PARTEA DREAPTA CE POTE FI

Pag 1 din 2