durere de cap dupa sincopa

Migrena Sincopa

Postata de oana_naz cu 10 ani in urma.

buna!tatal meu a avut un episod sincopal in urma cu 4 zile(dupa un stress emotional) si din acel moment are dureri de cap pe partea dreapta.care ar putea fi cauza?un posibil avc?astept raspuns.va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Cauzele pot fi numeroase.
Este recomandat sa consultati medicul neurolog pentru investigatii ( tomografie computerizata sau IRM cerebral).