diagnostic?

Migrena

Postata de cristina popa cu 13 ani in urma.

am o durere in zona occipitala ,durerile sunt repetate cu amorteala a partii stingi a fetei si cu un tremur in tot corpul ,stari de lesin si oprirea respiratiei.......

Raspunsuri (2)

sorina

acum 13 ani

Ai toate aceste simptome si nu ai fost la medic???
Mergi la neurolog...pot fi nenumarate cauze.
Nu astepta sa-ti dea careva si diagnostic si tratament...pt ca e imposibil...nimeni nu poate sti cu exactitate ce ai...decat poate o persoana confruntata cu aceeasi problema...dar vezi tu, ca simptomele pot diferi mult in fct de persoane.
Te-ai lovit la cap de curand? poate ai un cheag de sange...saau cine popate sti..fara un CT sau RMN, destul de greu.

Iuli

acum 13 ani

Pare a fi un atac de panica. Mergi intai la un neurolog, pt siguranta, si apoi apeleaza cu incredere la un psiholog.