despre cefaleea tip cluster

Migrena

Postata de luciaa cu 11 ani in urma.

Buna ziua ,sotul meu are dureri mari de cap..are atacuri...l-au luat la 2-3 zile..apoi la 24 de ore..acum tot mai des..si de 3-4 ori in 24 de ore......are aceasta boala de 30 de ani...il ia la 4-5 ani.....a luat imigran si saridon la greu i timpul atacurilor....si ii trecea in 15 min....doar ca acum a fost la medic si i-a zis sa nu mai ia ca e prea daunator mult imigran....i-a dat sa ia naproxen care nu se gaseste niciunde si i-a mai dat un medicament,se numeste ISOPOTIN,sa ia de 3 ori pe zi timp de 2 sapt si sa mearga la control.....am vazut ca acest medicament are niste efecte secundare severe....ma intereseaza daca e bine sa-l ia ...mai mentionez ca are deja atacurile astea de vreo luna deja....va multumesc si astept raspuns urgent daca se poate....va multumesc

Raspunsuri (1)

Maria

acum 11 ani

Cel mai bine e sa ia Verapamil 3-4 pe zi si maxalt cind are atacuri