Cum pot sa il ajut?

Migrena

Postata de MembruMobileApp1507643769 cu 6 ani in urma.

Buna ziua.Ma numesc Laura si as dori sa ma sfatuiti cum as putea sa il ajut pe sotul meu.
Vreau sa va spun ca de mai bine de doua luni sotul meu are niste dureri groaznice de cap ,doar pe parte stanga a capului ( zice ca il doare la maxim si ca nu crede ca pote sa doara mai tare ).Vreau sa precizez ca in timpul zilei nu il doare asa de des si de tare.Noaptea il doare la maxim , cum zice el.Cel mai des il ia pe la ora 1 si in general il tine pana pe la ora 3 sau 4 , simte ca niste sageti in parte stanga a capului ,i-am pus mana la tampla si am simtit o pulsatie foarte puternica.A luat ketonal,algocalmin,aspirina, magneziu cu vitamina b si a luat si relaxirem forte.In aceste doua luni vreau sa va spun ca a avut doar trei nopti in care pot sa spun ca a dormit de seara pana dimineata.
M-am tot rugat de el sa mearga la un neurolog dar nu vrea.A avut niste experiente neplacute cu medicii si nu vrea sa mearga.Are doar 40 de ani , este destul de stresat din cauza muncii pe care o presteaza si fumeaza f.mult( aprox.2 pachete de tigari pe zi ).
Va multumesc .

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cand-semnifica-durerea-de-cap-o-urgenta-medicalai_8326