Cefaleea la varstnici

Migrena

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

bunica mea, are 83 ani si sufera de nevralgie de trigemen si a luat lirica,carbamazepina dar la primele simptome i-a trecut dar acum are crize mai dese si nu ii mai trec durerile cum nici dupa cele doua medicamente enumerate mai sus.va rog daca se poate sa imi dati un raspuns,ce sa facem mai departe.va multumesc din suflet

Raspunsuri (1)

carmen658

acum 15 ani

Buna Anamaria,
Ar trebui sa mearga sa faca un control RMN care poate descoperi cauza nevralgiei. Sanatate