Cefalee ori altceva?

Migrena

Postata de steven2000 cu 13 ani in urma.

Am 47 de ani si din mai anul trecut am inceput sa am dureri de cap si ameteli.Locuiesc in ITALIA de 8 ani si in ultimi ani 3-4 ani am lucrat ca vopsitor in sectorul metal-mecanica.Medicul de familie care-l am aici mi-a spus ca sunt intoxicat de la diluanti(foloseam diluanti: nitro,vitrodur si tiner).Toate analizele facute pana in prezent sunt in parametri normali.Am facut tomografie la cap nu mi-au gasit nimic.Am facut RMN(fara injectie de contrast) si mi-au gasit un cheag de sange la ceafa pe partea stanga.In august am fost in tara si am mers la un neurolog si mi-a recomandat sa fac alt RMN cu injectie de contrast la care mi-am facut si programare.Aici am fost la neurolog de 3 ori si mi-a spus ca neurologic nu am nimic.Cineva mi-a recomandat sa consult un neurochirurg.Eu unul va spun sincer ca nu stiu unde sa mai merg si ce analize sa mai fac pt ca doctori de aici mi-au zic ca ametelile,durerile de cap si starile de voma nu sunt de la acel cheag care-l am .Ce ma pute-ti sfatui sa fac in aceasta situatie?

Raspunsuri (3)

Constantin

acum 13 ani

Cauta un terapeut bowen!Bafta,iar cand vii in Romania sa dai o bere!

Ionescu

acum 13 ani

Medicina clasica nu va poate ajuta deloc la aceasta afectiune. In plus substantele de contrast sunt foarte toxice si in general radioactive, daca exagerati cu ele s-ar putea sa primiti daune de alta natura. Trebuie sa mergeti la un medic homeopat cu experienta. Cautati un medic homeopat, exista si acolo unde locuiti. Exista un remediu homeopat care este in stare sa anihileze efectele nocive de la astfel de diluanti, insa trebuie vazut daca acesta vi se potriveste ca simptome.

liliana

acum 13 ani

ciao,si eu am avut aceleasi simtome ,stau si eu in Italia, poate fi depresie, probleme cu cervicala , mie mi-a trecut cu Levopraid , incearca si tu , bafta