Ce tratament sa iau ca sa-mi treaca?

Migrena

Postata de mesac cu 8 ani in urma.

Buna seara.Sunt Cornelia si am 40 de ani.de 2 zile am o durere groaznica intr-un punct fix deasupra sprancenei drepte de parca cineva imi baga un piron.am luat algocalmin fiola,antinevralgic,flamexin,paracetamol nu trece cu nimic.nici macar nu se amelioreaza o vreme.si am observat ceva:daca inclin capul spre partea care doare(dreapta) ma doare si mai tare.sunt cateva momente cand parca trece putin dar nu stiu din ce cauza si apoi incepe iar.nu pot sa citesc de durere nici sa fac ceva care necesita concentrare mare.ce sa iau?am fost racita sapt.trecuta dar acum respir bine nu mai am deloc nasul infundat nici un alt simptom de raceala.doar durerea asta de frunte in punt fix care e insuportabila de cele mai multe ori.ce ma sfatuiti sa iau?o seara buna va doresc!

Raspunsuri (3)

mary321

acum 8 ani

mergi la un control.

mesac

acum 8 ani

asta e problema ca nu pot ajunge decat peste cateva zile la medic.o sa ma duc la dr.de familie sa vedem la ce specialist ;ORL SAU OFTAMOLOGIE SAU NEUROLOGIE.voiam sa iau ceva acum ca simt ca nu mai pot.

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Este posibil sa aveti sinuzita.Ca antibiotic natural se pot administra capsulele Biomicin forte sau Biomicin.Se poate asocia ceai Plantusin, inhalatii cu inhalant Hapciu sau solutie Biomicin si ulei esential de pin.Multa sanatate!