Ce sa mai fac, va rog un sfat !?

Migrena

Postata de nasirc cu 13 ani in urma.

O cunostinta are frecvent migrene care se manifesta cam asa: la inceput e slabita si apoi o ia durerea de cap atroce insotita de varsaturi, nu suporta galagia, vrea liniste, nu suporta lumina si nici nu poate sa-si desfasoare activitatea zilnica. Efectiv starea asta o pune la pat. Durata unui episod este cam de o zi si o noapte. Mentionez ca de cele mai multe ori o trezeste durerea din somn, cu aproximatie 1 sau 3 noaptea si poate dura si in cursul zilei. Aceste episoade de migrena se repeta la 3 sau 5 zile. E meteo-sensibila, si unele mancaruri( nu stiu ce anume ) ii dau stari de rau. A facut si investigati la fiara si i-a spus ca e marita si lenesa. Pe langa asta a mai facut un tomograf la cap si i-a iesit bine.Dureaza de multi ani si pe parcurs a folosit si tratament: algocalmin, fiobilin, fasconal. Tin sa precizez ca dansa a fost operata la san de cancer in anul 2003 si atunci si-a facut investigatiile astea.
Va rog sa ne dati in sfat, cum as putea s-o ajut, as dori sa o duc la un medic internist bun din Cluj dar nu cunosc pe nimeni?
Ce e de facut ca sunt foarte necajita ?

Raspunsuri (4)

Maria

acum 13 ani

Buna ziua
Va pot recomanda o cura cu produse naturiste, care ar ajuta in rezolvarea problemei de sanatate.
Daca doriti informatii, scrieti-mi, va rog, pe e-mail [email protected].
Va doresc multa sanatate

corina

acum 12 ani

pentru problemele de sanatate ce le aveti va recomand nu sint specialist dar cel mai bun e un produs naturist pe baza de plante

ana

acum 12 ani

in urma cu ani de zile m-am confruntat cu aceiasi probl.incepea totul cu o ameteala,nu mai vedeam nimic in jur,luam o lingura de miere si un diazepam,imi revenea vederea dar durerea dura 5 ore si vomam si nu puteam sa ma misc.de la 30 de ani pan la 52 cand mi-am scos fierea.se cheama migrena cu aura.niciun medic nu mi-a pus diagn.am citit pana nu am mai putut pt edificare.multa sanate.

minodora

acum 11 ani

Propun pentru inceput cat mai multa activitate sexuala,daca nu are nici un efect,propun sexul anal,iar daca nici asa nu are efect atunci cel bucal....