Ce investigatii sa fac?

Migrena

Postata de dorulete cu 12 ani in urma.

Ma numesc Daniela , am44 de ani si am o stare generala p***a, parca as fi racita dar nu sunt, ma umflu la fata, pe sub ochi am facut cearcane , am o durere crunta in partea dreapta a capului, inclusiv ochiul drept.Am fost la oftalmolog si a zis ca nu am probleme cu ochii.Ce investigatii sa fac , va rog ?Mentionez ca nu am suferit de nici o boala pana acum , nu am slabit, dimpotriva m-am ingrasat .Va multumesc

Raspunsuri (2)

Mihaela22120678

acum 12 ani

faceti un Computer Tomograf cranian si mergeti la un neurolog. Ar putea fi o migrena, care se trateaza cu medicatie specifica.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

va recomand o vizita la medicul de familie pentru a va orienta mai departe spre o specialitate anume, cel mai probabil spre un medic ORL sau neurolog.

va urez o zi buna