care o fi cauza?

Migrena

Postata de iuligab cu 13 ani in urma.

am un baiat de 12 ani, de 3 ani acuza dureri de cap,mai ales la niv, coloanei cervicale, durere ce persista 1-2 ore apoi dispare....i-am facut radiografie din care nu reiese ca ar avea modificari,a facut irm cerebral ,acelasi rezultat......pe unde am fost cu el nu am obtinut un raspuns concret care ar fi cauza acestor dureri.....astept raspuns,multumesc!

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

S-a exclus spondiloza?

iuligab

acum 13 ani

dupa radiografie se pare ca nu e spondiloza

Iuli

acum 13 ani

Ati facut electro encefalograma? Are modificari? S-a eliminat epilepsia?

iuligab

acum 13 ani

la encefalograma nu sunt modificari, crize epileptice nu a facut

Dr. Ionesc

acum 13 ani

Ati remarcat vreo legatura intre anumiti factori si durerile de cap ? Anumite ore, vreme, efort fizic, efort mental, curent, frig, caldura, dupa invatat, mancat, etc ?

iuligab

acum 13 ani

de obicei durerea apare mai mult seara,am observat ca atunci cand are orele de sport, lucrari sau teze,mai frecvente in anotimpul rece,va multumesc !