Înțepăturile dureaza 2 3 secunde

Migrena

Postata de Utilizator11606987925 cu 3 ani in urma.

Buna ziua. As vrea si eu sa stiu de la ce ar putea fi înțepăturile in cap pe partea stanga, cateodata ma mai inteapa si la tâmpla si uneori in urechea stanga de la ce ar putea fi ? Înțepăturile dureaza 2 3 secunde nu sm alte simptome !

Raspunsuri (2)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 3 ani

Buna ziua,

Intepaturile dureaza doar 2-3 secunde pe zi sau se repeta de mai multe ori pe parcursul accelesi zile? De cat timp au inceput?

Faptul ca nu aveti si alte simptome, este un aspect bun, posibil sa fie pe fond de sres. Totusi, daca acestea persista, luati legatura cu medicul generalist (medicul de familie) si vedeti ce recomadari va da.

Sanatate si o zi buna!

Utilizator11606987925

acum 3 ani

Da înțepăturile se repeta.. pai înțepăturile le am de cateva luni bune.. am vrut sa merg la doctor dar am avut o luna in care nu am mai simtit nimic.. dupa au reapărut iar .. o sa merg la doctor saptamana viitoare .. dar pana atunci aveam nevoie de un raspuns in legătura cu asta .. sunt foarte stresata si speriata sa nu fie ceva mai rau .. dupa cum am spus nu am alte simptome înțepăturile nu sunt foarte dureroase doar ma inteapa de cateva luni bune ..