Am nevoie de ajutor!

Migrena

Postata de Laurica112 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Ma numesc Laurentiu am 17 ani si de cateva zile am niste dureri sa zic ciudate de cap. Nu sunt puternice dar sunt sacaitoare .Ele se manifesta astfel : ochi obositi (senzatia de nisip) uneori o presiune si niste dureri in spatele fruntii si in crestet.
Tin sa mentionez ca nu am avut probleme cu capul niciodata doar dureri rare ca orice om. Am avut probleme cu calciul. Va rog mult sa ma ajutati imi este frica sa nu fie vreo tumoare sau ceva mai grav. Va multumesc, astept raspuns.

Raspunsuri (3)

Laurentiu

acum 12 ani

Imi da si mie cineva un sfat. ? :(

ramona

acum 12 ani

buna Laurentiu!am avut si eu problema asta cu durerile de cap si ochii obositi...s-ar putea sa ai nevoie de ochelari.eu am fost la oftalmolog si mi-a dat sa port ochelari permanent.du-te la un control,nu strica:)

angello

acum 11 ani

si eu am patit la fel ,am fost la oftalmolog si mia zis doar k am ochii obositi nu imi trebuie ochelari.a spus k am sensibilitate la lumina si ar trebuii sa port ochelari de soare si sa evit expunerea la soare sau sa port o sapca...