Medicatie psihotropa+ Neuro Optimizer?Se poate?

Micsorarea dozei de medicamente Dependenta de medicamente Suplimente nutritive Suplimente pe baza de plante Depresie Tulburari psihice Psihoza depresiva
+4
Vezi toate grupurile

Postata de AlynLion cu 6 ani in urma.

Iau medicatie psihotropa,adica fac tratament cu antidepresive,anxiolitice si antipsihotice pentru schizofrenie paranoida.( Rispolept Consta 50 mg,venlafaxina 150 mg,bromazepam,olanzapina 5 mg si levomepromazin 1/4 din pastila)
Intrebarea mea este daca pot lua concomitent cu aceste medicamente si produsul Neuro Optimizer de la Jarrows Formula?Are interactiuni?Dauneaza :?Se poate lua impreuna?
Vreau sa va spun ca, chiar medicul meu psihiatru mi-a recomandat acest supliment ,eu intrebandu-l daca mai pot lua in continuare vitamine B si el mi-a zis ca daca vreau un supliment imi da el si mi-a dat Neuro Optimizer.
Insa nu stiu daca se poate lua concomitent cu ce medicamente iau eu si daca dauneaza luate impreuna.Medicul mi-a spus ca se poate lua dar am auzit pe internet si pareri negative.
Este un specialist sau cineva care cunoaste bine acest detaliu si ma poate ajuta/lamuri?
Pe prospect scrie 4 pastile insa medicul mi-a zis sa iau doar una.
As putea sa folosesc Neuro Optimizer?Sau nu?
Va multumesc anticipat si va astept cu un raspuns,daca stiti.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boala-Alzheimer-si-alte-boli-degenerative/sanatatea-creierului_8566

AlynLion

acum 6 ani

Daca fac tratament cu acele medicamente mentionate ,credeti ca nu am fost la control la dr.psihiatru ac***a si diagnosticul asta?Eu vreau un raspuns strict la subiect daca aveti,va rog.