Cum sa procedez cu otomicoza?

Micoza fungoida

Postata de MembruMobileAppvsm0000006 cu 6 ani in urma.

Bună ziua!
Am fost la un medic ORL si acesta a constatat ca am otomicoză.Mi-a prescris tratament cu picături de alcool boricat si clotrimazol.Cum e mai bine sa fac, sa torn picăturile de alcool boricat si dupa câteva minute sa torn clotrimazolul sau sa scurg alcoolul dupa câteva minute si apoi sa torn clotrimazol? Am focalizat cu telefonul in ureche si se vede un fel de ghemotoc alb si pe el 2 puncte negre, mi-e frica ca ciuperca sa nu isi faca de cap...Este normal sa se vadă asa? Trebuie sa continui tratamentul sau sa incerc sa curat acolo cu ceva anume inainte sa torn picăturile? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

MembruMobileAppvsm0000006

acum 6 ani

Trebuie sa continui tratamentul sau sa incerc sa sterg acolo cu ceva anume inainte sa torn picăturile?

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/otita-externa-sau-urechea-inotatorului_10658