Recomandare medicala ptr CBD?

Metastaze hepatice in adenocarcinom

Postata de Nona V cu 9 luni in urma.

Soțul meu are metastaze, exista recomandări medic ale ptr CBD?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua,

In cazul utilizarii CBD ca adjuvant in tratamentul cancerului, este important sa consultati un medic specialist sau un oncolog pentru a discuta despre optiunile disponibile si pentru a obtine recomandarile adecvate. Acest lucru se datoreaza faptului ca CBD poate interactiona cu alte medicamente si poate avea diverse efecte asupra organismului, ceea ce face necesara supravegherea medicala adecvata. Medicul va putea evalua in mod individual situatia si poate oferi recomandari personalizate pe baza cunostintelor detaliate despre afectiunea si istoricul medical al sotului.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/oncologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cancer/ce-sunt-metastazele-tipuri-simptome-determinate_19020

Utilizator11704707229

acum o luna

Tatal meu are metastaze la bazin se mai poate trata?