tratament

Menopauza

Postata de crina-madalina cu 11 ani in urma.

Buna ziua! am 36 ani si am fost diagnosticata cu menopauza precoce. doresc sa stiu daca exita un tratament in conditiile in care nu ma pot lasa de fumat. mentionez ca am bufeuri foarte dese,dureri de cap,insomnii, stari de nervozitate etc. cred ca am captat tot ce poate fi rau la menopauza.multumesc anticipat. cu toata stima Crina Stoica

Raspunsuri (7)

colnago

acum 11 ani

Un tratament natural, fara contraindicatii poate fi si in cazul Dv. bautura bioactiva Tahitian Noni, cel orifginal.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Tratamentul este cel de substitutie hormonala , iar medicamentul ales se face in urma unei evaluari amanuntite a starii de sanatate. Este recomandat sa consultati medicul endocrinolog.

crina-madalina

acum 11 ani

multumesc pentu raspuns. am sa vorbesc iarasi cu medicul endocrinolog. am uitat sa mentionez ca medicul endocrinolog ma sfatuit sa ma las de fumat, si nu pot sa ma las pot spune ca fumez si mai mult. multumesc pentru sfat

colnago

acum 11 ani

Va trimit , daca doriti, lectura lui Allen Car: In sfirsit nefumator. email: [email protected]

crina-madalina

acum 11 ani

buna ziua! va multumesc pentru sustinere si sfaturi as dori sa-mi trimiteti lectura lui allen car. va multumesc anticipat. [email protected]

colnago

acum 11 ani

Buna ziua, va trimi acum cartea, cu placere, sa va ajute, s-o cititi cu atentie, sa va dati seama ca doar "in minte" suntem dependenti de fumat....:)

Mariana

acum 11 ani

iti recomand cu toata increderea si in cunostinta de cauza Remifeminul. este obtinut din plante, are efectul pastilelor pe baza de hormoni, fara a avea insa si efectele negative ale tratamentelor cu hormoni. ca sa-ti faci o idee http://www.remifemin.ro/
eu l-am luat la recomandarea doctoritei mele.