tratament hormonal menopauza

Menopauza

Postata de dana175 cu 13 ani in urma.

am intrat in menopauza de aproape10 ani si am bufeuri insotite de o stare de discomfort cu niste manifestari complexe . Fac tratament cu supliment de hormoni estrogeni ( plasturi ) de vreo 5 ani. Credeti ca imi dauneaza un tratament indelungat ? am incercat sa mai intrerup dar nu pot, imi revin bufeurile.

Raspunsuri (1)

mariana

acum 12 ani

incercati un tratament naturist cu aceleasi rezultate, dar fara efectele secundare ale hormonilor. sunt niste pastile nemtesti, mie mi le-a recomandat medicul. se iau 2 pastile pe zi. in mod ideal o cura dureaza 6 luni - 1 an. Remifemin se numesc ssi costa 30 lei.