titlu intrebare

Menopauza

Postata de maria941 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
mama mea are probleme mari cu bufeurile; acum 22 de ani a facut histerectomie subtotala - are 62 de ani, a urmat tratament cu Climara 50, a fost bine dar a speriat-o efectele negative ale tratamentului. A incercat si tratamentul cu Mabelle dar in zadar. Am vazut ca exista un tratament alternativ cu BLACK COHOSH, si as dori sa stiu daca exista cineva care a folosit acest medicament alternativ si daca a dat rezultate. Mama are si glaucom si de aceea este mai complicat orice tratament pentru ea.
Multumesc.

Raspunsuri (2)

Teia

acum 12 ani

Buna

Am avut si eu tot felul de stari si chiar depresie, nu numai bufeuri sau alte manifestari ale menopauzei. Sa mearga la medic si sa ceara sa i se faca reteta pnetru SOYAKLIN, este un medicament indian - capsule - pe baza de plante miraculoase. Costa in jur de 75 ron dar doctorita mea imi da acest tratament de cateva luni si-l iau de la o anumita farmacie [ Donna] cu pret redus cu 25 %. Are efect desi trebuie insistat. La inceput nu aveam incredere in el dar citind prospectul si mai ales luand 2 capsule pe zi am inceput sa ma simt mai bine.

Multa sanatate!

Teia

maria941

acum 12 ani

Multumesc pentru sfat. O sa vad ce spune medicul ei si daca e de bine incercam si acest medicament. Multa sanatate.