test papanicolau

Menopauza

Postata de elena457 cu 12 ani in urma.

descriere citologica:intens fond inflamator acut,alterari celulare de natura inflamatorie
flora microbiana polimorfa,
concluzie:frotiu de tip inflamator

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Rezultatul trebuie comunicat medicului ginecolog, având in vedere prezenta statutului inflamator si a florei patogene. Ar fi util si un frotiu bacteriologic al secretiei vaginale ce va depista agentul patogen.

elena457

acum 12 ani

Multumesc mult pentru recomandare,si pe mine ma ingrijoreaza acel statut
inflamator,voi face si ex.bacteriologic pentru clarificare,inca odata multumesc