sfat autorizat

Menopauza

Postata de Mariana422 cu 15 ani in urma.

am 41 de ani si,2 cezariene si acelasi partener,doar ca a aparut o scurgere galbuie(nemirositoare)am luat doxiciclina 10 zile s-a oprit dar a aparut pierdere de sange (cateva picaturi)nu e ciclu pt ca stiu data cand ar treb sa vina si am dureri exterioare de labii.sa fie menopauza..sau ceva ce trebuie tratat strict.va rog mult un sfat pana fac un papa nicolau

Raspunsuri (2)

andrei178

acum 15 ani

Pentru un sfat autorizat puteti apela direct, aici pe site, pentru o consultatie online, sa va raspunda un medic ginecolog. Sau mergeti direct la un cabinet, din vizualizarea colului si uterului+ecografie, sigur va poate spune despre ce este vorba, pana aveti rezultatele analizelor. Fara sa fiu o specialista stiu totusi ca nu se iau antibiotice la intamplare, oricare ar fi scurgerea; daca exista vreun "mcirob", virus , ceva, puteti avea ghinionul sa nu faceti altceva decat sa creati tulpini mai rezistente la acea bacterie...Din ce ati descris, pot reiesi mai multe feluri de afectiuni, nu va speriati, orice este tratabil daca mergeti din timp la medic. Pentru menopauza e cam devreme...Sanatate!

hci

acum 15 ani

Draga mea nu stiu cine tia recomandat antibiotic pt scurgerea vaginala, dar daca te simti rau nu mai lua.
probabil este o reactie adversa la medicament.
Sfatul meu este:
cititi bine prospectul inainte de a lua un antibiotic. cele mai importante nu sunt indicatiile ci reactiile adverse si contraindicatiile. mai ales in cazul contraindicatiilor daca suferiti de vreo boala cu contraindicatie la antibiotic va rog nu-l luati dupa ureche. aruncati-l la gunoi. va faceti rau singura.
adresa mea de email este: [email protected]
Va rog sa-mi scrieti. Sunt medic