Se poate lua doar o capsula de Herbal Tumoxi?

Menopauza

Postata de Alina cu 9 ore in urma.

Sunt la menopauza ,si cred ca îmi face foarte bine aceste capsule tumoxi de la Herbal

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 9 ore

Buna ziua,

Este posibil sa luati doar o capsula de Herbal Tumoxi pe zi, insa este recomandat sa consultati medicul inainte de a incepe orice tratament nou.

Acesta va poate ajuta sa determinati daca acest produs este potrivit pentru dvs si va poate oferi indicatii specifice despre dozare.

Desi multe persoane considera ca suplimentele pe baza de plante sunt benefice, este important sa tineti cont de faptul ca acestea pot interactiona cu alte medicamente, pot avea efecte secundare sau pot fi contraindicate in anumite conditii medicale.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Diverse/pentru-cine-sunt-recomandate-suplimentele-nutritive_2632