Scurgeri vaginale

Menopauza

Postata de tetytza cu 11 ani in urma.

Bunica mea are scurgeri vaginale de culoare galbuie si au aparut de curand si niste firicele de sange. Reprezinta un motiv de ingrijorare?
Specific faptul ca bunica are 91 de ani si este imobilizata la pat.
Va rog sa-mi raspundeti cat mai curand.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Orice scurgere vaginala instalata post-menopauza ar trebui sa produca un grad de ingrijorare; la varsta de 91 de ani, fiind si imobilizata la pat, examinarea ginecologica ( singura care poate sugera un diagnostic) este destul de dificila. Este recomandat sa discutati cu un medic ginecolog in vederea unui consult.