scurgere mamelonara

Menopauza

Postata de Maria7666690 cu 13 ani in urma.

La varsta de 52ani si ac***a si mastoza si fibrom ce tratament as putea urma (precizez ca urmez un tratament naturist cu ceiauri si extracte gemo de plante)pentru a reduce o scurgere mamelonara (transparenta)

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Consuktati un medic endocrinolog cat de curand si renuntati la a crede ca preparatele naturiste pot inlocui un control medical.

Maria7666690

acum 13 ani

Am facut diverse analize ( ecografii, mamografii, ) am consultat medici de specialitate- ginecologi, oncologi, endocrinologi) fara nici un rezultat !!!!
-Raspunsul primit de la medici " asa se manifesta menopauza la dumneavoastra " -nu ma poate multumi.
Multumesc oricum pentru sfat.

Iuli

acum 13 ani

daca ati fost la medici si acestia nu au putut face nimic, care e sansa sa gasiti rezolvare pe forum sau cu preparate naturiste? Daca medicii spun ca nu este nimic de facut dar nici ceva grav nu este, atunci din pacate nu puteti decat sa asteptati sa treaca (daca toate analizele, de sange, hormonale, de secretie etc nu arata nimic anormal). Poate a mai trecut cineva prin asa ceva si stie sa va spuna mai multe.

Maria7666690

acum 13 ani

Ma confrunt cu aceasta problema de 4 ani.
Speram sa gasesc un raspuns de la o persoana care a avut o experienta asemanatoare.

Filipa

acum 13 ani

Unguentul Mameldin este foarte bun in problemele sanului. Nu este scump si nu stiu sa aiba contraindicatii.

MARIUCA

acum 12 ani

GEMODERIVAT DE ZMEUR, DONAVITAL,COACZ NEGRU GEMODERIVAT,CURA CU ARGILA.ULEI DE PRIMULA.

Alina

acum 7 ani

Ma confrunt cu situatia aceasta de 15 ani de la varsta de 24 de ani.an o scurgere transparenta la sanul drept.sanul nu curge singur.curge doar daca apas eu si numai in perioada de menstruatie si dupa cam o saptamana.la palparea sanului nu se simt noduli.mi sa spus ca am o mastoza fibrochistica.in urma analizei secretiei acum 10 ani sa pus diacnosticul de mastoza fibrochistica.am consultat mai multi medici oncologi ginecologi care imi spun ca nu am nimic.de un an de zile am inceput sa imi fac griji de aceasta problema gandindu-ma la ce este mai rau.spuneti-mi daca ati gasit o solutie la problema dvs
Va multumesc