sarcina

Menopauza

Postata de ana1967 cu 8 ani in urma.

Am 48 de ani si ma framanta o problema, Anul trecu am avut o operatie de prolaps genital si mi s-a facut tripla operatie de la mancester. De atunci am inceput sa nu mai am ciclu regulat, Adica o luna da si 3-4 nu, Anul acesta din luna iunie nu am mai avut ciclu deloc. Am bufeuri si palpitatii dar am inceput sa iau syd-aid si ma simt mai bine. De cateva zile au inceput sa ma doara sanii si nu stiu de ce? Imi este teama sa nu fie vreo sarcina. Am facut sex neprotejat luna trecuta cam prin 24-25, si nu m-am gandit ca as mai putea ramane insarcinata.Intrebarea mea este durerea de sani poate fi din cauza unei sarcini sau nu?Va rog sa imi raspundeti .Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Prezenta unei sarcini este exclusa in contextul instalarii menopauzei. Va recomand sa efectuati o mamografie de control.