sangerari dupa menopauza

Menopauza

Postata de ispasflorentina cu 13 ani in urma.

buna ziua, am si eu problema cu bunica mea in varsta de 85 de ani, dupa 30 de ani de la menopauza are sangerari vaginale de 2 luni cam 10 zile pe luna abundente, si nu stiu ce sa fac pentru ca la medic nu acepta sa mearga si nu pot sa imi imaginez care ar fi cauza, tin sa mentionez ca nu a dat nastere niciodata dar totusi dupa atata timp .... as fi recunoascatoare daca m ati ajuta.

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Atata timp cat este bunica dvs, mi-e cam greu sa cred ca nu a dat nastere niciodata... Este ceva foarte grav. Trebuie dusa de urgenta la medic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

Recomand de urgenţă consultul unui medic ginecolog sau chirurg

Medic Epuran

acum 13 ani

Recomand de urgenţă consultul unui medic ginecolog sau chirurg

ispasflorentina

acum 13 ani

multumesc mult pentru sfaturi , poate nu am fost destul de clara in explicatii dar e bunica mea din partea mamei care a fost infiata si crescuta de ea de la 1 sapt , deci pentru mine e bunica mea nu conteaza ca nu avem acelasi sange . o sa consult un medic cat de curand . multumesc