Rectificare

Menopauza

Postata de maurica cu 12 ani in urma.

M-am uitat peste niste insemnari pe care obisnuiam sa mi le fac lunar,si am constatat ca este vorba de 4 luni de lipsa a ciclului si nu 6 luni cum spusesem initial.Daca are vreo importanta ,..

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi indicat sa efectuati un consult ginecologic pentru depistarea cauzelor posibile de amenoree secundara (afectiuni ovariene, uterine, afectiuni sistemice-hipo sau hipertiroidie, boala cushing, diabet zaharat, obezitate, ciroza). se va avea in vedere examinarea clinica, dozari hormonale (prolactina, TSH, progesteron), investigatii imagistice.

maurica

acum 12 ani

Va multumesc pentru promptitudinea de care ati dat dovada .Sincer nu ma asteptam si apreciez mult asta.Am sa tin cont de sfatul dumneavoastra.