premenopauza

Menopauza

Postata de angelicamihaela cu 8 ani in urma.

Buna dimineata
Am 46 de ani si de o luna jumatate ma confrut cu o situatie atipica adica acum doua luni mi-am extras steriletul pe care il aveam de 8 ani atat fiind termenul lui, la extractie doctorita a spus ca nu vede nimic care sa ma ingrijoreze, am avut o sangerare de 7 zile dupa extractie care s-a oprit 2 saptamani nu am mai avut nimic,pe data de 1 oct mi-a venit un ciclu f abundent si cu,cateva cheaguri la 6 zile s- a oprit eu ramanand cu un usor spotting maroniu,apoi pe 25 oct mi-a venit iar dar parca mai putin abundent si acum am menstra de 9 zile,alta simptomatologie nu am decat cel mult usoare dureri de burta si spate deci poate fi premenopauza?

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Pentru perioada de premenopauza sau menopauza, va recomand capsulele sau ceaiul Menopauza in cure de 4-6 luni.Multa sanatate!