premenopauza si pastila de a 2-a zi

Menopauza

Postata de [email protected] cu 11 ani in urma.

de cateva luni am ciclul neregulat, vine mai tarziu cu 5-6-7 zile decat in mod normal (dupa ce ani de zile aveam ciclul regulat )
in urma cu 2 luni am folosit pastila de a doua zi, am avut un ciclu modest cantitativ si cu o culoare maronie. iar acum sunt in intarziere de o saptamana.
E posibil sa fie sarcina sau e dereglare de la pastila?
Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este posibil ca aceasta dereglare sa fie datorata anticonceptionalelor.
Va recomand sa efectuati un consult ginecologic.

[email protected]

acum 11 ani

multumesc, am efectut consultul si aveti dreptate: e din cauza pastilei de a 2-a zi